Zastosowanie druku 3D w fotografii produktowej

Czy zastanawialiście się może, w jaki jeszcze sposób można użyć drukarki 3D? Otóż fotografia to dziedzina, w której znaleźliśmy zastosowanie druku 3D. W dzisiejszym artykule spróbuję wam przybliżyć, w jaki sposób można stworzyć profesjonalne zdjęcia produktowe z wykorzystaniem druku 3D.

Pierwszym etapem tworzenia fotografii produktowej z wykorzystaniem druku 3D jest znalezienie odpowiedniego pomysłu na przedstawienie naszego produktu. Cała kompozycja musi wyglądać schludnie oraz za bardzo nie może zwracać na siebie uwagę, ponieważ to nasz produkt jest tutaj najważniejszy.

Dlatego kolejnym z naszych etapów jest zaprojektowanie np. figur w programie do 3D takich jak np. ( blender lub onshape). Gdy już go stworzymy, musimy go “pociąć” za pomocą slicera dołączonego do większości drukarek 3D. Gotowy projekt przerzucamy na pendrive, a następnie drukujemy na drukarce. By ułatwić sobie pracę podczas późniejszego retuszowania wybieramy szary lub grafitowy filament, ponieważ takie kolory jest najłatwiej „przekolorować” w Photoshopie oraz jest najbardziej neutralny dla fotografowanych produktów.

Jak wyeksponować produkty w fotografii reklamowej

projekt druku 3d

Fotografia produktowa dla suplementów

Przedostatnim etapem naszej fotografii jest ułożenie scenerii, w jaki sposób tylko chcemy. Oczywiście im więcej wydruków posiadamy, tym więcej możemy kombinować i rozmyślać nad kompozycją. Realizując zdjęcia produktowe suplementów diet i naturalnych produktów wykorzystaliśmy sztuczne rośliny, które idealnie wpasowały się w klimat produktu, który fotografowaliśmy.

druk 3d do zdjec produktowych

Gdy już wszystko zostało sfotografowane, przechodzimy do retuszu tych zdjęć produktowych, czyli usunięcia wszelkich zagnieceń bąbelków powietrza czy np. kurzu na naszym produkcie. Gdy już to zrobimy wystarczy pokolorować nasze wydruki z drukarki 3D, odpowiednio wykadrować i gotowe zdjęcie można śmiało publikować.

Jeśli nie potrafisz w poprawny sposób wyretuszować swojego zajęcia produktowego, zapraszamy na stronę https://retusz-fotografii.com/, na której możecie w przystępnej cenie zamówić retusz zdjęć produktowych wykonywany przez specjalistów w tej dziedzinie.

Zdjęcia reklamowe suplementów do e-commerce

Przez Published On: 2 kwietnia, 2022Kategorie: Fotografia produktowa, Dla firm0 komentarzy
5 1 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze