Profesjonalna fotografia wnętrz daje okazję do całkowitej zmiany perspektywy. Żeby zrobić dobre zdjęcia konkretnego obiektu – trzeba “wejść w buty” właściciela. Dowiedzieć się, jakie są najbardziej wyjątkowe elementy lokalu i pokochać go tak, jak osoba, która go prowadzi. W fotografii najważniejsze są bowiem dwie rzeczy – emocje i estetyka. O tę drugą dbam ja – bazując na swojej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w fotografii. Jeśli zaś chodzi o emocje – mogę je odszukać i uchwycić tylko wtedy, gdy zakocham się w odwiedzanym miejscu. Stanowi to więc integralny element mojej pracy.

Zdjęcia wnętrz na przykładzie studia Fitness & Wellness

Jakiś czas temu miałem okazję, aby odwiedzić Studio Figura Rzeszów Projektant. Jest to lokal usługowy o charakterze Fitness & Wellness. Zanim przystąpiłem do pracy – musiałem zastanowić się: co jest najważniejsze dla klientów, gdy wybierają konkretny obiekt tego typu? Na myśl przyszedł mi przede wszystkim komfort, czystość i profesjonalne wyposażenie.

To zatem właśnie te cechy musiałem odszukać i uchwycić w obiektywie. Wchodząc do środka, musiałem czerpać pełną piersią i obserwować własne reakcje – co zachwyciło mnie najbardziej? Dlaczego? Później wystarczy unieść aparat i nacisnąć migawkę.

Jak zdjęcia pozwalają pokazać atuty wystroju wnętrza

W fotografii wnętrz – bardziej niż w innych – ważna jest perspektywa. Robiąc kolejne zdjęcia w Studio Figura starałem się, aby ich odbiorca miał wrażenie, że sam znajduje się w środku. Dzięki temu może on poczuć takie emocje, jakie towarzyszyłyby mu podczas pierwszej wizyty. Szybko zorientowałem się, że największym atutem tego wnętrza jest wymowny minimalizm, który działa kojąco na zmysły. Przestrzeń jest lekka i pozwala się zrelaksować – zatem musiałem przyjąć perspektywę, która mi umożliwi uchwycenie tego.

Obraz to emocje – fotografia wnętrz pozwala przekazać je klientom

Atuty wystroju wnętrza i perspektywa w ich ujęciu są tak ważne z jednego, głównego powodu – wywołują emocje. Nie jest wielką tajemnicą, że we współczesnym świecie reklama i marketing bazują przede wszystkim na emocjach – bowiem to właśnie nimi kierują się klienci podczas wyboru konkretnej firmy. Dlatego musiałem nie tylko uchwycić minimalizm w Studiu Figura, ale również sprawić, aby odbiorcy postrzegali go w ten sam sposób i żeby towarzyszyły im podobne emocje, co mi.

Zdjęcia wnętrza do promocji obiektu

Gdy przesyłam klientom gotowy efekt sesji fotograficznej wnętrza – mają oni dużo możliwości. Mogą oni wykorzystać takie kanały reklamowe jak media społecznościowe lub wzbogacić wygląd swojej strony internetowej. Z mojego doświadczenia – i obserwacji klientów – wynika, że najlepiej sprawdza się kompleksowe działanie. Świetnym miejscem do zaprezentowania wystroju jest Instagram. Z kolei fotografie wnętrza wybrane na Facebooka powinny mieć charakter bardziej ogólny – reprezentatywny dla całego lokalu.

Wirtualna wycieczka po studiu Fitness & Wellness – jak łatwo zachęcić klientów do odwiedzin?

Fotografia wnętrz w reklamie jest tak skuteczna z jednego powodu. Pozwala klientom odwiedzić lokal, bez konieczności robienia tego fizycznie. Taki wirtualny spacer pozwala pokierować odbiorcą tak, aby odczuł on określone spektrum emocji i w związku z nimi podjął konkretne działania. Zdjęcia wnętrz pozwalają też pokazać, że w tym miejscu pracują ludzie – i oni też mają swoją perspektywę dnia codziennego. Zestawienie tych dwóch światów pozwala bardzo skrócić dystans między klientem, a właścicielem.

Fotograf wnętrz – Marek Wolan

Studio figura w Rzeszowie IMG 4043 szatnia studio figura łazienka w studio figura prysznic studio figura łazienka w studio figura poczekalnia studio figura poczekalnia w studio figura poczekalnia w studio figura poczekalnia w studio figura pokój z telewizorem specjalistyczne urządzenia studio figura specjalistyczne urządzenia studio figura sesja fotograficzna studio figura sesja zdjęciowa studio figura specjalistyczne urządzenia studio figura specjalistyczne urządzenia studio figura specjalistyczne urządzenia studio figura specjalistyczne urządzenia studio figura

5 1 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze