Fotografia ślubna w Mielcu, czyli Natalia + Michał, to przesympatyczna para i każdy kto ich zna, chyba mógłby to potwierdzić :)
Ceremonia i przygotowania odbyły się w Mielcu, zabawa zaś w Zajazd Anna w miejscowości Brzyście nieopodal Mielca

Fotografia ślubna z nietypowej uroczystości

Sama ceremonia była bardziej oryginalna dzięki udziałowi wojskowych w mundurach :) Ślub wojskowy jest jednym z najoryginalniejszych sposobów złożenia sobie przysięgi małżeńskiej. Wyróżnia go między innymi strój, asysta w mundurach i zwyczaj przechodzenia pod sklepieniem z szabel. To znakomita okazja do tego, by powstała naprawdę wspaniała fotografia ślubna.

Podczas uroczystości oficerowie ubrani są w mundury, tak samo jak pan młody. Zakończenie ceremonii ślubnej polega na utworzeniu tunelu z szabel. Oficerowie towarzyszący panu młodemu formują szpaler i stają twarzami do siebie. Następnie na komendę wyciągają szable i krzyżują je w górze. Żołnierz w kościele przyjmuje postawę „na baczność” i nie klęka (odnośnie do klękania istnieją różne opinie i różne decyzje – zazwyczaj, jeśli żołnierz jest sam, klęka jak wszyscy, ale jeśli towarzyszą mu stojący „na baczność” koledzy, zaczyna obowiązywać typowo wojskowa dyscyplina). Uczestnicząc w zabawie weselnej i pijąc alkohol, umundurowani goście się przebierają. Rozważając szalone pomysły, nie można przecież zapomnieć, że zachowanie nie może godzić w powagę munduru i honor żołnierza.

Pod kątem fotografowania sala weselna w Zajeździe Anna w Brzyściu koło Mielca jest technicznie dość trudna. Jeżeli chce się stworzyć jakiś ciekawy klimat, z uwagi na stosunkowo niski sufit i potężne rozmiary sali, do jej oświetlania użyłem aż 5 lamp błyskowych porozmieszczanych tu i ówdzie, podczas gdy większość sal oświetla się 4 lampami błyskowymi :) Są one koniecznością, jeżeli chcemy czegoś więcej od zdjęć. W tym przypadku dodatkowo na sali było 4 lub 5 różnych źródeł światła o odmiennej barwie, więc aby pominąć błędy kolorystyczne tworzone przez kiepskiej jakości źródła światła, zostają tylko lampy błyskowe, których odpowiednie rozmieszczenie na tak dużej sali nie było również proste.

Sesja plenerowa odbyła się w Zamku Krzyżtopór w miejscowości Ujazd.

Zapraszam do obejrzenia skrótu zdjęciowego!
Teraz wracamy z hasłem przewodnim ślubu w Mielcu: Grubo albo Wcale!

przygotowania pana młodego do ślubu przygotowania pana młodego do ślubu przygotowania pana młodego do ślubu przygotowania pana młodego do ślubu-2 suknia ślubna szpilki panny młodej biżuteria panny młodej panna młoda w sukni ślubnej przygotowania panny młodej do ślubu przygotowania panny młodej do ślubu przygotowania panny młodej do ślubu przygotowania panny młodej do ślubu przygotowania panny młodej do ślubu samochód ślubny samochód ślubny samochód ślubny

NM_MAREK_WOLAN_0295 NM_MAREK_WOLAN_0298 NM_MAREK_WOLAN_0305