Każda z branż reprezentuje inną dziedzinę, inne produkty i co innego oferuje swoim odbiorcom. Jednak jest coś, co ich łączy. I jest tym fotografia produktowa, która zaprezentuje w elegancki i miły dla oka sposób produkty każdej z marek. Wyjątkiem wcale nie jest branża agro! I na ten temat właśnie porozmawiamy w tym artykule oraz przedstawimy Wam swoją ofertę fotografii produktowej dla branży agro.

Czym w ogóle jest fotografia produktowa?

Jednym słowem, fotografia produktowa to przedstawienie produktów, które oferuje Twoja branża swoim odbiorcom. Najczęściej robi się je na białym tle tak, by wzrok był skupiony na tym jednym przedmiocie. Podkreśla to w najlepszy sposób cechy produktu. Oczywiście nie jest to zasadą. Możliwe jest tło w innym kolorze, a nawet stworzenie specjalnej atmosfery poprzez dodanie konkretnych elementów, np. poidła czy karmniki w naturalnym środowisku. Często takie działania wymagają naszej kreatywności. Fotografia produktowa pozwoli Twoim klientom spojrzeć na produkt nawet przez Internet, o ile zdjęcia będą w dobrej jakości. My jak najbardziej możemy zapewnić to Twojej marce.

Co daje nam fotografia produktowa?

Aby fotografia produktowa cokolwiek nam dała, musi być stworzona w profesjonalnych warunkach. Zawiera to w sobie wybranie odpowiedniego tła, białe czy raczej barwne, oświetlenie ciągłe czy błyskowe? Ma tutaj znaczenie także aparat, obiektyw, przemysłowa kalibracja kolorymetryczna czy perspektywa. Jakiej rozdzielczości będą Twoje zdjęcia? Im wyższa, tym lepsza – nawet po zeskalowaniu w dół.

Gdy nasz fotograf spełni te warunki, Twój produkt zostanie pokazany w rzeczywisty sposób, m.in. ze względu na detale. Nawet po przybliżeniu jakość pozostanie dobra. Nikt nie lubi patrzeć na rozmazane zdjęcia. Dzięki wykonanym przez nas fotografiom produktowym Twoja marka urośnie w oczach klientów, ponieważ ułatwisz im zakupy internetowe. Nie będą musieli przyjeżdżać do Twojego stacjonarnego sklepu, by coś kupić. Wystarczy strona internetowa zawierająca fotografie produktowe w dobrej jakości. Dobry efekt wizualny gwarantowany! Efekt odwrotny odtrącałby Twoich odbiorców.

Jeśli ustaliliśmy już, że zdjęcia bez żadnych zarzutów nie będą odpychały klientów, to można także stwierdzić, że będą ich przyciągać. Wybierając między fotografią produktową dobrej, a złej jakości, wybiorą oczywiście to pierwsze! To pozwoli na wybicie się Twojej marki na rynku. Z kolei następstwem tego jest zwiększenie sprzedaży.

Fotografia produktowa dla branży agro

Teraz już możemy skupić się na fotografii produktowej dla branży agro. Nie ma znaczenia, czy Twoja firma skupia się na rolnictwie, pszczelarstwie, czy po prostu jesteś sprzedawcą ubrań i narzędzi skierowanych ku agroturystyce. Branża ta skupia się też na osobach zajmujących się działalnością gospodarstwa agroturystycznego. Co możesz w takim razie przedstawić za pomocą fotografii produktowej? Wszystko! A precyzując, wszystkie produkty, które chcesz pokazać na swojej stronie internetowej. Dla sadownika może być to najzwyklejsze jabłko, a pszczelarza słoik miodu i wyroby z wosku pszczelego. Z nami nie musisz się ograniczać!

Zdjęcia do e-commerce dla Agro Chick

Tak jak wspominaliśmy, nasza firma oferuje Twojej branży agro usługę wykonania fotografii produktowej. Nic jednak nie odda tego lepiej niż same dobrze zrobione zdjęcia produktowe. Dlatego przedstawiamy jedno z naszych ostatnich zleceń dla firmy AGRO CHICK, którym była fotografia produktowa dla branży agro.

Białe tło pozwala skupić się na reklamowanym przez producenta produkcie. Nie tylko, ponieważ jego uniwersalność daje możliwość łączenia go z każdym innym kolorem. W takim przypadku barwy nie „gryzą się”. Jak widzicie na przykładzie tego zdjęcia, dużą rolę gra oświetlenie. Możliwa jest także nieprzesadna obróbka zdjęcia, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Delikatne podkreślenie elementów nie zaszkodzi, jednak zbyt duże może w jakiś sposób „oszukać” klienta, ponieważ przedstawiony produkt na zdjęciu był ładniejszy niż w rzeczywistości. Dodatkowo nasza fotografia produktowa odznacza się dobrą jakością, co pozwala na dokładniejsze obejrzenie produktu.

Jeżeli jesteś zainteresowany i chcesz wykonać zdjęcia na stronę, e-commerce, do katalogu zadzwoń do nas lub napisz. Nasze studio fotograficzne przygotuje odpowiednią ofertę.

Fotograf produktowy Rzeszów – Marek Wolan

5 3 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze