Pierwsza Komunia Święta Fotograf Rzeszów

Całkiem niedawno zakończył się okres, w którym miały miejsce uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, czyli jedne z istotniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Nasi fotografowie prężnie działali w tym czasie i wykonali parę sesji zdjęciowych z tej ważnej uroczystości kościelnej. Pierwsza Komunia Święta to także istotne wydarzenie rodzinne, podczas którego spotyka się cała jej gromada i tworzy nowe wspomnienia.

Fotoreportaż komunijny

W naszej ofercie wykonania zdjęć z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej znajduje się propozycja zdjęć grupowych/klasowych oraz zdjęć komunijnych indywidualnych. Sesja zdjęciowa komunijna odbywa się w formie reportażu, czyli za pomocą zdjęć opowiadamy całą uroczystość od początku do końca. Istnieje jednak różnica w reportażu z sesji komunijnej grupowej, a indywidualnej. Spieszymy z przybliżeniem tematu.

Grupowe zdjęcia komunijne

Zdjęcia grupowe komunijne bądź zdjęcia klasowe komunijne skupiają się na ogóle, czyli grupie dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.

Fotoreportaż komunijny rozpoczyna się od momentu, w którym uczestnicy Komunii Świętej zbierają się, by rozpocząć uroczystość. Właśnie wtedy mamy możliwość uchwycenia dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami, jak i rówieśnikami.

Jesteśmy obecni podczas najważniejszych elementów tej ceremonii, jednak najistotniejszym z nich jest moment przyjmowania Pierwszej Komunii Świętej. Z tego powodu  fotografujemy każde z osobna dziecko przyjmujące ten sakrament, by zapewnić niepowtarzalną pamiątkę, oraz by ten moment lepiej zapadł w pamięci każdego z nich.

Po odbytej ceremonii Pierwszej Komunii Świętej wykonujemy zdjęcia grupowe dzieci na tle ołtarza bądź kościoła wraz z katechetą oraz innymi uczestniczącymi w uroczystości księżmi. Na takim samym tle realizujemy też zdjęcia portretowe każdego dziecka z osobna z katechetą.

Indywidualne zdjęcia komunijne

Zdjęcia indywidualne z Pierwszej Komunii Świętej różnią się tym, że fotoreportaż powstaje nie tylko z uroczystości odbywającej się w kościele, ale rozpoczyna się już podczas przygotowań komunijnych w domu. Na zdjęciach uwieczniamy przygotowania, którym towarzyszy często lekki stres, jak i pośpiech.

Po uwiecznieniu tych magicznych detali razem udajemy się wspólnie na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej do kościoła. Tam, podobnie jak przy sesji zdjęciowej grupowej, uwieczniamy najważniejsze elementy ceremonii, skupiając się jednak na bohaterze dnia, czyli na jednym dziecku i jego rodzinie. W kadrze staramy się jak najlepiej uchwycić moment, w którym przyjmuje po raz pierwszy sakrament.

Sesja komunijna nie kończy się jednak po odbytej ceremonii, ponieważ fotograf jest obecny nadal na rodzinnym obiedzie. Właśnie wtedy jest w stanie wykonać zdjęcia dziecka z całą grupą rodzinną, czy nawet każdym z osobna, co będzie w przyszłości stanowiło piękną pamiątkę komunijną.

Fotograf komunijny Rzeszów

Za sobą mamy już wiele wykonanych sesji zdjęciowych podczas Pierwszej Komunii Świętej, jednak każda z nich wymagała od nas indywidualnego podejścia do grupy bądź dziecka. Każda z tych uroczystości ma swój własny styl, a rodzinny zjazd własny klimat. By je oddać, na zdjęciach zatrzymujemy najważniejsze z detali, jak i momentów.

Prezentujemy Wam między innymi zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej odbytej w Staroniwie, dzielnicy Rzeszowa, która odbyła się pod koniec maja. Takie zdjęcia komunijne stanowić będą serię wspomnień i pamiątkę z dnia przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej dla dziecka, a także i jego rodziny. Warto zaznaczyć, że otrzymane od nas zdjęcia poddane są już profesjonalnemu retuszowi, który poprawia ich kondycję wizualną.

Jeżeli jesteś zainteresowany zdjęciami z komunii świętej i interesuje Cię dobry fotograf z uprawnieniami na komunię napisz do nas lub zadzwoń. Zapraszamy do Kontaktu.

Fotograf komunijny Rzeszów – M.Wolan

Zapraszam do kontaktu poprzez poniższy formularz kontaktowy lub telefonicznie: +48 698 342 111

Przez Published On: 3 sierpnia, 2022Kategorie: Pierwsza Komunia Święta0 komentarzy
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze