Pierwsza Komunia Święta | Rzeszów

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce. W starożytności komunia św. była po raz pierwszy udzielana zaraz po przyjęciu chrztu, nawet niemowlętom (pod postacią wina). Praktyka ta jest kontynuowana w Kościołach wschodnich. W Kościele łacińskim z biegiem czasu zaprzestano stosować tę praktykę i zaczęto dopuszczać do komunii św. dzieci posiadające już pewną świadomość tego czym jest Eucharystia.

Zdjęcia z Pierwszej Komunii świętej wykonywaliśmy dla kościoła pw. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie na osiedlu Projektant.
O filmowanie zadbał Rafał Kotarba – ran-dv.pl

Zapraszam do obejrzenia skrótu zdjęciowego (to nie jest pełny materiał zdjęciowy, pełny materiał zdjęciowy to ok 350 zdjęć, który zawiera indywidualne zdjęcia z księdzem, indywidualne w kościele w ławkach, grupowe, zdjęcia z przyjmowania komunii świętej przez każde dziecko, itp)

 2 komentarzy